ŽENY
MUŽI
DĚTI
BATOHY

Mapa prodejen
Nakupování pomocí QR

S RESPEKTEM

Jak to udělat, aby oblečení z bavlníkové plantáže do našich šatních skříní cestovalo co nejšetrnějším, nejférovějším a nejudržitelnějším způsobem? V BezPotisku si tuhle otázku klademe stále znovu a nepřestáváme hledat ještě lepší cesty k co nejetičtější spotřebě. Proto u nás najdete oblečení, při jehož výrobě bylo pamatováno nejen na férové podmínky zaměstnanců a co nejmenší dopady na životní prostředí, ale i na aktivní rozvoj regionů, v nichž je vyráběno.

Eticky vyrobené oblečení nám ale nestačí. Uvědomujeme si, že stejně důležité je, abychom vaše budoucí svršky také skladovali, balili a prodávali ekologicky šetrným způsobem. Proto se v našich skladech i prodejnách snažíme stále zvyšovat podíl snadno rozložitelných obalů a používat je tak dlouho, dokud nás o své rozložitelnosti opravdu nepřesvědčí. Možná už jste si všimli, že jste při nákupu u nás dostali fakturu e-mailem a k zabalení jsme vám nabídli recyklovaný sáček. Příběh vašeho oblečení totiž píšete spolu s námi.

Produkty, které splňují tyto certifikáty, jsou v naší nabídce označeny a je možné si je i vybrat ve filtru:


GOTS - Global Organic Textile Standard - certifikát organického původu textilu. Zajišťuje, že všechno od sklízení bavlny až k expedici konečných výrobků bylo provedeno podle pravidel ekologické a sociální odpovědnosti.
Fair Wear Foundation - mezinárodní ověřovací iniciativa věnována zlepšení života dělníků z celého světa.
BSCI - Business Social Compliance Initiative - Iniciativa má za cíl zlepšování společenských výkonů dodavatelů, zlepšujíc pracovní podmínky v továrnách na celém světě.
Fairtrade - spravedlivý obchod. Lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky dává možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Za svou kávu, kakao nebo banány dostávají spravedlivě zaplaceno, pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich děti můžou chodit do školy.
Organic 100 Content Standard - ověřuje přítomnost a množství organického materiálu a sleduje průběh výrobního řetězce od začátku až po finální produkt.
Organický textil - Bavlník se pěstuje bez použití škodlivých chemikálií s cílem ochrany životního prostředí a použití bavlny pro zdravotně zaručeně nezávadné výrobky. Bez chemie probíhá i další zpracování sklizené bavlny, včetně barvení.
WRAP - Worldwide Responsive Apparel Production - nezávislá, nezisková organizace věnující se certifikaci zákonné, humánní a etické výroby po celém světě.
Made in africa - Držitelem logo Made in Africa jsou výhradně oděvy celkově vyrobené v partnerské továrně Mantis v Tanzanii (Východní Afrika) – od bavlny až po dokončený oděv.
Recyklované materiály - Tyto produkty jsou vyrobené z recyklovaných materiálů, např. recyklovaná trhaná bavlna, recyklované PET lahve atd..
STANDARD 100 by OEKO-TEX® - Celosvětový testovací a certifikační systém pro textilní suroviny, meziprodukty a konečné výrobky ve všech stadiích výroby. Zahrnuje také testování netextilních materiálů. Cílem je zajistit, aby výrobek neobsahoval škodlivé látky.
Fair wear conditions - irská společnost podporující společenskou odpovědnost firem. Více než deset let prosazují lidská práva, bezpečnost a ochranu zdraví při práci a spravedlivé zacházení na pracovišti.